"KNJIŽNA BOOKA" U NSK

Obilježavanje Međunarodnog dana dječje knjige u NSK u Zagrebu doista je bilo „boočno“ – slavilo se knjige (engl book) i slavilo se bučno. Među predstavnicima 27 škola iz 11 hrvatskih županija slavili su i učenici 3. razreda matične škole Netretić u pratnji učiteljice Mire Sutlić i knjižničarke.

Kako je to ujedno bila i završnica projekta Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige, učenici su na originalan način predstavljali knjige koje su pročitali. U našem slučaju roman za djecu Tata, ti si lud američkog pisca W. Saroyana. U ime naše škole pred mikrofone su stali učenici Patrik Fištrović i Dorotea Maradin. Izveli su zamišljeni dijalog između oca – pisca i njegove (izmišljene) kćeri te predstavili zajedničke uratke 3. r. – Piščevu kuharicu i Mudru priču.

Dodajmo još da su se za dobro raspoloženje u NSK pobrinuli mađioničar Jozo-Bozo, dječji animator i pisac Siniša Cmrk te mladi voditeljski i glumački par Lucia Luque Akrap i Vid Ćosić.

Više o događaju možete pročitati na stranici Hrvatske udruge školskih knjižničara HUŠK, a slike iz NSK pogledajte u našem fotoalbumu. U njemu je i zajednička fotka s 3. razredom učiteljice Anke Grman iz OŠ Barilović, jedine škole koja je uz nas predstavljala Karlovačku županijusmiley

O tijeku projekta čitanja zboravljenih knjiga u našoj školi napravili smo i PowToon prezentaciju koju možete pogledati i na   YouTubeu.

Branka Dojčinović, knjižničarka

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 2. 4. 2016.

Facebook stranica OŠ...

« Prosinac 2017 »