ČITAMO ZABORAVLJENE KNJIGE

Projekt Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige u hrvatskim školskim knjižnicama provodi se već petu godinu, a ovoga petka u njega su se uključili i učenici 1. i 3. razreda matične škole Netretić. Njime smo obilježili Međunarodni mjesec školskih knjižnica – listopad, a završnica projekta veže se uz Međunarodni dan dječje knjige u mjesecu travnju. Za zajedničko čitanje knjižničarka je u dogovoru s učiteljicom Mirom Sutlić odabrala „zaboravljenu“ knjigu američkog pisca armenskog porijekla Williama Saroyana Tata, ti si lud. Već i sam naslov romana dovoljno je zanimljiv, a tek kad smo upoznali otkačene likove i situacije, imali smo što i komentirati! Pripovjedač u romanu je desetogodišnji dječak čija je (ne)sreća što ima tatu-pisca. Dječakov je tata dovoljno lud i spreman na neobične obrate u životu pa svom sinu predloži da postane – pisac! Može li desetogodišnjak zamisliti teže zanimanje?! Vidjet ćemo…Nastavit ćemo čitati petkom četvrti sat, dok knjigu ne dočitamo, a potom ćemo se pripremiti za otkačeno predstavljanje knjige na završnom natjecanju u Zagrebu.

Branka Dojčinović, knjižničarka

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 25. 10. 2015.

Facebook stranica OŠ...

« Prosinac 2017 »