« Travanj 2024 »

MUZEJI - "TO JE BAŠ ZA NAS"

Planiranje izvanučioničke nastave, barem onog dijela koji uključuje posjet muzejima, odnedavna je puno jednostavnije i brže zahvaljujući zajedničkom projektu hrvatskih muzeja pod nazivom Muzejski portal. Radi se o svojevrsnom mrežnom katalogu hrvatskih muzeja u kojem možete pretraživati po temi, vremenskom razdoblju koje vas zanima, vrsti događanja (izložba, radionica, predavanje…), uzrastu posjetitelja i nastavnom predmetu s kojim muzejski sadržaj korelira. Tražilica nam odmah nudi i „tehničke“ podatke o terminu, trajanju, cijeni karte i kontaktima.

Muzejski portal dragocjena je pomoć nastavnicima i odgajateljima, ali i pojedincima koji su usmjereni na cjeloživotno učenje. Ovdje možete i sami provjeriti kako funkcionira. A za prvu informaciju, pogotovo onima koji više vole prelistavati knjigu nego klikati po zaslonu, preporučujem i knjigu iz naše školske knjižnice Avantura u muzejima: vodič kroz najzanimljivije hrvatske muzeje

Branka Dojčinović, knjižničarka

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 27. 3. 2015.

MUZEJI - "TO JE BAŠ ZA NAS"

Branka Dojčinović, knjižničarka

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 27. 3. 2015.