Završni susret projekta „Čitanje ne poznaje granice“/„Branje ne pozna meja“

S veseljem smo se i ove školske godine 2023./2024. uključili u projekt „Čitanje ne poznaje granice“/“Branje ne pozna meja“ s našom partnerskom školom Venclja Perka iz Domžala. Sa slovenske strane uključeni su učenici 1. razreda sa svojim učiteljicama i knjižničarkom, a s hrvatske  strane uključeni su učenici matične škole od 1.-4. razreda, njih ukupno 22, sa svojim učiteljicama Vlastom Buturajac i Davorkom Debelak-Frketić te knjižničarkom Anitom Krivačić.

Jučer, 11. lipnja 2024., posjetili su nas prijatelji iz partnerske škole nakon što smo mi njih posjetili krajem prošle školske godine. Sve prisutne pozdravio je prigodnim riječima ravnatelj škole, Miodrag Popović te svima poželio uspješnu suradnju i ugodno druženje. Nakon pozdrava i ručka u školskoj kuhinji, učenici su međusobno predstavili svoje radove koje su izrađivali na radionicama i razmijenili dojmove o pročitanim knjigama. Nakon druženja i razmjene poklona, goste iz Slovenije odveli smo u Nikola Tesla Experience Center te slatkovodni akvarij Aquatika. Druženje smo nastavili šetnjom kroz grad Karlovac i završili ugodnim druženjem uz sok.

Radujemo se nastavku ovog projekta i u sljedećoj nastavnoj godini.

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 12. 6. 2024.