U ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine počinje nova nastavna godina

Dragi učenici i roditelji,

U ponedjeljak, 7. rujna 2020. godine počinje nova nastavna godina. Toga dana učenici dolaze u školu po sljedećem rasporedu:

MŠ Netretić (1. – 8. razred): 08:00h – 10:30h

PŠ Jarče Polje (1. – 4. razred): 08:00h – 09:30h

(5. – 8. razred): 11:30h – 14:00h

PŠ Dubravci (1. – 4. razred): 08:00h – 09:30h

PŠ Zagradci (1. – 4. razred): 08:50h – 11:00h

Prijevoz učenika organiziran je sukladno rasporedu.

S obzirom na postojeću situaciju i epidemiju COVID-19, prvi nastavni dan dežurni učitelji i razrednici upoznat će učenike s načinima ponašanja prilikom dolaska u prostor škole, ulaska i izlaska iz prostora škole, boravka u učionicama i školskih hodnicima, primjerenim ponašanjima u trenutnoj situaciji i sl.. Za učenike predmetne nastave Karlovačka županija osigurala je po dvije zaštitne maske za svakog učenika te će ih učenici dobiti čim maske stignu u škole.

Ovim putem podsjećamo učenike i roditelje na najvažnije Preporuke propisane od strane HZZJZ-a i Ministarstva:

* Za učenike koji se prevoze javnim prijevozom, postupa se skladno Preporukama za rad u djelatnosti prijevoza putnika autobusima tijekom epidemije koronavirusa (COVID-19). Učenicima treba savjetovati izbjegavanje gužvi, okupljanje na stajalištima autobusa te češće pranje ruku. Sukladno navedenim Preporukama, u autobusu je obvezno nošenje maske.

* Roditelji bi djeci trebali izmjeriti tjelesnu temperaturu kod kuće, prije polaska u školu. Ukoliko dijete ima simptome poput povišene tjelesne temperature, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaraženi s COVID-19, a osobito ako su u samoizolaciji, molimo roditelje da ne šalju djecu u školu.

* U vanjske prostore (dvorište, vrt, igralište) i unutarnje prostore ustanove ne mogu ulaziti osobe koje imaju povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili koji su pod rizikom da su mogli biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogli biti zaraženi s COVID-19, a osobito ako su u samoizolaciji (vidjeti Upute). U skladu s Uputama roditelji se u prostoru škole ne bi trebali zadržati dulje od 15 minuta. Dolazak i ulazak roditelja u prostore škola, roditelji će dogovoriti u suradnji s razrednicima i učiteljima. Preporuča se organizirati razgovore i sastanke na otvorenom prostoru ili online o čemu će roditelji biti obaviješteni od strane razrednika. Preporuča se koristiti već postojeće kanale komunikacije koji su s roditeljima uspostavljeni tijekom prošle školske godine i izvođenja nastave na daljinu (Viber grupe, e-mailove i dr.).

Roditelji moraju biti svjesni da se zbog epidemije treba strogo pridržavati mjera te da svako nepridržavanje istih utječe na povećanje rizika od zaraze. Stoga se roditeljima preporučuje da sa svojom djecom, bez obzira na dob djeteta, što češće razgovaraju o onome što tabaju činiti da zaštite svoje, ali i zdravlje članova obitelji, vršnjaka i drugih.

Detaljne upute nalaze se na poveznici:

objavio: Miodrag Popović   datum: 2. 9. 2020.