ČITANJE BEZ GRANICA

Međunarodni je mjesec školskih knjižnica i u našoj školi prikladno obilježen –  čitanjem u školskoj knjižnici! Učenici razredne nastave matične škole popunili su knjižnicu do posljednjeg mjesta i pozorno, kao u kazalištu, slušali. Knjižničarka im je pročitala priču suvremene slovenske spisateljice Dese Muck Anica i velike brige, a pred njima je sad zadatak da na originalan i zanimljiv način predstave priču: glumom, slikom, stripom… I to ne radi ocjene, nego radi međunarodnog projekta u kojemu sudjeluju zajedno sa svojim učiteljicama Vlastom Buturajac i Mirom Sutlić i školskom knjižničarkom. Projekt se zove Čitanje ne poznaje granice / Branje ne pozna meja, a ostvarujemo ga zajedno s partnerskom školom iz Slovenije – OŠ Franceta Prešerna, Črenšovci. Sudionici projekta u Hrvatskoj čitaju slovenske pisce, a sudionici iz Slovenije hrvatske, a usput učimo o zavičajnim zanimljivostima svojih susjeda! Pred početak ljetnih praznika planiramo zajednički susret na kojem ćemo jedni drugima pokazati što smo čitali i još se bolje upoznati!

Branka Dojčinović, knjižničarka

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 22. 10. 2016.

Facebook stranica OŠ...

« Prosinac 2017 »