« Travanj 2024 »

U KNJIŽNICI ON-LINE

Učenici osmog razreda matične škole iskoristili su SRO za posjet knjižnici kako bi se podsjetili što znaju o on-line katalogu: kako pretraživati fond knjižnice po autoru, naslovu, UDK oznaci ili predmetnici te kako saznati koliko primjeraka nekog djela knjižnica uopće ima i jesu li raspoloživi za posudbu. Ovaj puta su dobili priliku pretraživati i e-katalog školske knjižnice OŠ Netretić, koji je još u izgradnji, u programu za knjižnično poslovanje Metelwin. Do kraja godine planira se kataložno obraditi sav lektirni fond matične škole, a do kraja sljedeće i fond područnih škola. Ako još niste, zavirite sada i vi u katalog knjižnice OŠ Netretić.

Kako nakon katalogizacije slijedi opremanje knjiga naljepnicama s knjižnim oznakama i bar-kodovima, osmaši su preostali dio sata pomagali knjižničarki pri lijepljenju naljepnica i zaštitnih folija na njih.

Branka Dojčinović, knjižničarka

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 13. 10. 2014.

U KNJIŽNICI ON-LINE

Branka Dojčinović, knjižničarka

objavio: Autorizirani korisnik iz druge škole   datum: 13. 10. 2014.